Z życia przedszkolakaWycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych
Choć za oknem jesień, starszaki postanowiły wybrać się na wycieczkę do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie. 5 października o godzinie 9:00 wszystkie Jeżyki, Zajączki i Liski siedziały wygodnie w autokarach i były gotowe do drogi. Podróż minęła bardzo przyjemnie – podziwialiśmy piękne widoki, zaśpiewaliśmy kilka piosenek ku uciesze pana kierowcy i już byliśmy na miejscu.


Już przy wejściu powitała nas uśmiechnięta pani, która pokazała nam przepiękne bombki w przeróżnych wzorach i kolorach.
Dowiedzieliśmy się, że do wykonania tych unikatowych ozdób potrzebne jest rozgrzane szkło, które nabiera kształtów poprzez nadmuchiwanie powietrza i wkładanie do odpowiedniej formy.


Mieliśmy też okazję zobaczyć, jak srebrzy się bombki od środka poprzez odpowiednią reakcję chemiczną.


Ostatnim etapem produkcji bombek jest ich zdobienie - w specjalnej sali widzieliśmy, jak nanosi się dekoracyjne wzory, dzięki którym bombki nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu. Panuje tam idealna cisza, żeby panie mogły w skupieniu pracować.


Każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę ze swoim imieniem.


Na zakończenie zwiedziliśmy firmowy sklep, w którym podziwialiśmy mnóstwo bardzo kolorowych i prześlicznych ozdób choinkowych. Dzięki tak przygotowanym bombkom choinki w naszych domach mogą zachwycać swoim przepięknym wyglądem.


Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i nowych wiadomości.


Powrót do - Z życia przedszkolaka

Aktualizacja strony 29.10.2012

Kontakt z administratorem strony