Wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych

Choć za oknem jesień, starszaki postanowiły wybrać się na wycieczkę do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie. 5 października o godzinie 9:00 wszystkie Jeżyki, Zajączki i Liski siedziały wygodnie w autokarach i były gotowe do drogi. Podróż minęła bardzo przyjemnie – podziwialiśmy piękne widoki, zaśpiewaliśmy kilka piosenek ku uciesze pana kierowcy i już byliśmy na miejscu.

Już przy wejściu powitała nas uśmiechnięta pani, która pokazała nam przepiękne bombki w przeróżnych wzorach i kolorach.

Dowiedzieliśmy się, że do wykonania tych unikatowych ozdób potrzebne jest rozgrzane szkło, które nabiera kształtów poprzez nadmuchiwanie powietrza i wkładanie do odpowiedniej formy.

Mieliśmy też okazję zobaczyć, jak srebrzy się bombki od środka poprzez odpowiednią reakcję chemiczną.

Ostatnim etapem produkcji bombek jest ich zdobienie - w specjalnej sali widzieliśmy, jak nanosi się dekoracyjne wzory, dzięki którym bombki nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu. Panuje tam idealna cisza, żeby panie mogły w skupieniu pracować.

Każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę ze swoim imieniem.

Na zakończenie zwiedziliśmy firmowy sklep, w którym podziwialiśmy mnóstwo bardzo kolorowych i prześlicznych ozdób choinkowych. Dzięki tak przygotowanym bombkom choinki w naszych domach mogą zachwycać swoim przepięknym wyglądem.

Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i nowych wiadomości.

Aktualizacja strony 29.10.2012