Z życia przedszkolakaCHCEMY POMAGAĆGóra groszaW tym roku nasze przedszkole po raz pierwszy bierze udział w ogólnopolskiej akcji „ Góra Grosza”, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów Dziecka i Rodzinnych Domów Dziecka.

Akcja polega na zbieraniu monet od 1 grodza do 5 zł (banknoty również są mile widziane).


Głównym zamierzeniem akcji jest ukazanie dzieciom, że nawet najmniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć ogromy fundusz, dzięki któremu udzielona będzie istotna pomoc wielu potrzebującym dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

W jadalni stoją przygotowane na przyjmowanie pieniążków dwie skarbonki, zachęcamy wszystkie dzieci i rodziców do przyłączenia się do akcji aby świecić przykładem niesienia pomocy i solidaryzowania się z potrzebującymi.


W ramach akcji „Góra Grosza” w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy kiermasz „Smakołyki za grosiki”, na którym można było kupić ciasteczka, cukierki czy lizaki za dowolną kwotę.

Dzieci dzielnie dyżurowały przy stole ze smakołykami i zachęcały do wspierania akcji.


Kiermasz wzbudził duże zainteresowanie dzieci i rodziców.


A nasze „skarbonki” są już prawie pełne grosików i nie tylko…


Wkrótce zakończenie akcji , a o zebranej kwocie poinformujemy na naszej stronie…Wszystkim rodzicom i dzieciom dziękujemy za zaangażowanie.


I Ty możesz zostać Św. Mikołajem!We współpracy z Gimnazjum w Stróży i Szkolnym Klubem Wolontariusza, którego koordynatorem jest pani mgr Marta Różycka uczestniczyliśmy w akcji zbierania słodyczy do paczek świątecznych dla dzieci. Nasi wychowankowie chętnie przynosili słodycze, które zostaną przekazane rodzinom potrzebującym z terenu Kraśnika i Gminy Kraśnik.SERDECZNIE DZIĘKUJEMY- DROGIE DZIECI ORAZ RODZICE, ŻE CHCECIE WŁACZAĆ SIĘ
W AKCJE NA RZECZ POMOCY INNYM!


Powrót do - Z życia przedszkolaka

Aktualizacja strony 01.09.2011

Kontakt z administratorem strony