Przygody Pieska Szarika

„Przygody pieska Szarika Holmskiego” – pod takim właśnie tytułem 31 marca oglądaliśmy przedstawienie w wykonaniu aktorów z teatru krakowskiego. Większość z nas myślało, że to kolejna bajka o przygodach czworonoga, ale … okazało się, że to kryminał!

Szarik Holmski był prywatnym detektywem i tropił złodzieja dzieła sztuki „Dama z łasiczką”.

Dowiedzieliśmy się, że niektórzy na ten obraz mówią „Dama z gronostajem” i wcale się nie mylą, gdyż ma on dwie nazwy.

W czasie wyjaśniania zagadki, kto jest złodziejem i ukradł ten cenny obraz, poznaliśmy nazwiska sławnych malarzy i widzieliśmy ich obrazy – oczywiście kopie, a nie oryginały.

Złodziejem okazał się lis, który chcąc zrobić swojej narzeczonej prezent – niespodziankę, ukradł obraz i zamierzał dorysować łasiczce ogon.

Na szczęście w samą porę Szarik Holmski – z naszą pomocą oczywiście! – rozwiązał zagadkę i uratował obraz przed zniszczeniem.

Aktualizacja strony 01.09.2011