Dbamy o zęby

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda…”

Kto najlepiej zna się na zębach?- nasze przedszkolaki już wiedzą, że lekarz stomatolog.

Dnia 11 lutego w naszym przedszkolu gościła pani Barbara Solecka- Śledź lekarz stomatolog.

Pani doktor w swoim stroju- fartuchu opowiedziała nam na czym polega jej praca, pokazała niezbędne narzędzia, lustereczko, które pomaga znaleźć chorego zęba.

Na specjalnych obrazkach i kolorowych plakatach wyjaśniła, z czego składa się ząb i co dzieje się z nim, gdy zaczyna chorować.

Dzieci z zaciekawieniem patrzyły jak pani Basia czyści specjalnie dla nich przyniesioną dużą szczękę, w ten sposób dowiedziały się, że prawidłowe mycie zębów polega na szczotkowaniu ich okrężnymi ruchami.

Ogromną niespodzianką i zdziwieniem dla dzieciaków był specjalny zaczarowany płyn, który pokazywał czyste i brudne ząbki małych pacjentów - było przy tym naprawdę dużo zabawy i śmiechu.

Na koniec pani doktor podarowała dzieciom ulotki z informacjami jak najlepiej dbać o zęby oraz kolorowe naklejki.

Teraz już wszyscy wiemy, co robić, aby zęby jak najdłużej były zdrowe…

Przekonaliśmy się też, że wizyty u stomatologa nie są takie straszne.

„…żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!”

Aktualizacja strony 01.09.2011