„Przyjaciele Natury”

„Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”

Mając to powiedzenie na uwadze włączyliśmy się do akcji, której celem było zaszczepienie zachowań proekologicznych u przedszkolaków.

Szereg zajęć i działań praktycznych oraz ciekawe zabawy pogłębiły wiedzę
i zainteresowania dzieci dotyczące ochrony przyrody. „Słoneczka” poznawały fascynujący
i pełen tajemnic świat natury, próbowały szukać odpowiedzi na trudne pytania z zakresu ekologii. Poznaliśmy przyczyny i skutki zanieczyszczeń powietrza i wód, wiemy jak należy ich unikać. Potrafimy segregować śmiecie, wrzucając je do kontenerów we właściwych kolorach.

Wiemy, że na zakupy powinniśmy brać ze sobą torby materiałowe lub papierowe i unikać foliowych reklamówek.

Sumiennie, przez całą zimę dokarmialiśmy ptaszki w karmnikach.

Dobrze znamy drzewa, liście i ich owoce. Potrafimy wykonać piękne ludziki z kasztanów oraz obrazki z liści. Znamy wartości odżywcze warzyw i owoców a nawet potrafimy wykonać smaczny sok z i zdrową surówkę z marchewki.

Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości zostaną nam w pamięci na długo, a piękno i dobro naszej natury nigdy nie będą nam obojętne.