BAL, BAL, BAL!!! OLE, OLE, OLE!!!

„W karnawale
same bale:
koty w nowych futerkach
na dachach tańczą oberka.
Pląsają psy w szalikach,
koń na biegunie bryka,
a wystrojone wrony
czeszą ogony.
Wróble próbują śpiewać,
radośnie szumią drzewa,
skaczą zające po polu,
a dzieci skaczą
- w przedszkolu.”

W środę 28 stycznia 2009 r. nadszedł długo oczekiwany przez wszystkich przedszkolaków dzień wielkiego balu karnawałowego. Już od rana dopisywały dzieciom znakomite humory. Z zaciekawieniem oglądały i podziwiały swoje przebrania.

W organizacji tej wspaniałej zabawy karnawałowej pomagał nam wodzirej Pan Łukasz.

Na naszą zabawę przybyła również Pani Zima, która bawiła się razem z nami, a później obdarowała nas prezentami.

Na początku wszyscy uczestnicy balu zaprezentowali siebie donośnym okrzykiem. Każdy, najgłośniej jak tylko potrafił wykrzyczał swoje imię. Trudno powiedzieć, których uczestników było najwięcej. Tym magicznym okrzykiem dzieci wyraziły swoją gotowość do podjęcia wspólnej zabawy. Barwna dekoracja sali, migające światła, gorące rytmy przedszkolnej samby wprawiły wszystkich w bardzo miły nastrój i porwały w wir wspólnego tańca.

Na balu nie zabrakło Spidermanów, Zorro, Batmanów, Piratów, a wszystkim tym postaciom blasku dodawały pięknie pląsające księżniczki, królewny oraz wróżki.

W trakcie naszej zabawy nie zabrakło organizowanych przez zaprzyjaźnionego wodzireja- Kowboja zabaw, tańców i konkursów.

Była to wyjątkowa zabawa. Dzieci długo dzieliły się swoimi wrażeniami z balu, nawiązując do niego w zabawach oraz pracach plastycznych. Chciałoby się tak tańczyć cały rok, a nie tylko w karnawale…