Z życia przedszkolakaCała Polska czyta dzieciom
„Głośne czytanie dziecku uczy myślenia rozwija język, pamięć i wyobraźnię, buduje i umacnia więź pomiędzy rodzicem a dzieckiem, zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie, jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka.”
Dlatego też nasze przedszkole włącza się w akcję głośnego czytania dzieciom.
Raz w tygodniu przychodzą byli wychowankowie naszego przedszkola, którzy obecnie są uczniami Szkoły Podstawowej im. Ks. St. Zielińskiego oraz Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróży, aby czytać młodszym kolegom książki o różnej tematyce. Po lekturze razem się bawią, rysują – ilustrują treść poznanych utworów literackich, śpiewają.Natalia i Iga czytają bajkę „Jeż Igiełka” – bajka ta uczyła akceptowania dzieci z wadami wymowyWspólna zabawa - powrót do zabaw przedszkolnychMłodzież z Gimnazjum czyta dzieciom z grupy „Słoneczka”Do przedszkola zapraszamy także członków naszych rodzin.Tym razem czytała nam mama Maćka Ł.W grupie „Smerfów” czytała mama Wiktorii G.
Czytali nam także:
- Mama Maćka P.
- Mama Oli B.
- Mama Dagmary A.
- Mama Szczepana S.
- Babcia Filipa K.
oraz Pani Agnieszka, która jest dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej i czytała nam w ramach akcji prowadzonej przez bibliotekę „Czytanie na dywanie”:
Powrót do - Z życia przedszkolaka

Kontakt z administratorem strony