Światowy Dzień Pluszowego Misia

Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku. Pewnego dnia prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie. Myśliwi zobaczyli małego niedźwiadka i chcieli go zabić. Ale prezydent sprzeciwił się temu ratując tym samym życie maleństwu. Świadkiem tego wydarzenia był pewien pan – Clifford Berryman. On to właśnie uwiecznił całe zdarzenie na rysunku. Rysunek opublikowała gazeta. Pewnego dnia zapewne przy porannej kawie przeczytał tą historię Morris Michton – właściciel sklepu z zabawkami. Nie zwlekając ani chwili wykonał kilka zabawek – pluszowych misiów. Misie sprzedawały się znakomicie. Za zgodą prezydenta pierwszy pluszowy miś dostał swoje imię – Teddy (od imienia prezydenta: Theodore’a).

Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom od lat. Dla wielu dzieci miś to nie tylko przytulanka, to „ktoś” niezwykły i często niezastąpiony. Misie towarzyszą najmłodszym zarówno w chwilach radości jak i smutku. Wysłuchują dziecięcych tajemnic, pocieszają, ocierają łzy, tulą do snu. Dla malucha nie ważne jest, że miś ma naderwane ucho, a jego kolor jest coraz bardziej wypłowiały. Czym starszy miś, tym bliższy jest dziecięcemu sercu, tym więcej tajemnic posiada. Wyobraźnia Waszych pociech może przeistoczyć zwykłego „pluszaka” w bohatera, księżniczkę, mamę, tatę czy niesfornego urwisa.
25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela... ?
W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia.
Tego dnia już od samego rana w przedszkolu panowała radosna atmosfera. Dzieci przynosiły ze sobą do przedszkola „misiowe” przedmioty i zabawki. Misie miały przeróżne kształty i wielkości.

Panie również nie zapomniały zabrać ze sobą swoich ukochanych pluszaków. Każda grupa wiekowa przygotowała wiele atrakcji i zabaw związanych z dziecięcym przyjacielem. Były konkursy, zagadki, książki, bajki, których bohaterami były oczywiście misie.

Wszystkie nasze przedszkolaki wykonały prace plastyczne przedstawiające portrety misiów, nie zabrakło także zabaw tanecznych i śpiewów. Na tych wyjątkowych urodzinach nie zbrakło również „małego conieco”, czyli słodkiego poczęstunku. Cały dzień upłynął ciekawie i wesoło. Przedszkolaki wspaniale się bawiły i na pewno będą długo go wspominać. Szkoda że następne urodziny pluszowego misia są dopiero za rok...

„Krasnoludki”

„Słoneczka”